ROCA DE LA PAZ

TAPIT (USA) - TIMBER TRICK (USA), FORESTRY

07.03.2010 doğumlu ROCA DE LA PAZ 8 yaşında, kır bir attır. Amerika'nın lider aygırlarından TAPIT'in Türkiye'deki tek oğludur. 2019 yılında İzmir'deki Coral harasında aşımlarına başlayacaktır.


PEDİGRİ

Babası TAPIT yarış hayatından çok hara performansı ile dikkat çekiyor. Sahip olduğu güçlü kan hattı ile vermiş olduğu taylar büyük başarılar elde etmiştir. Son 10 yıla baktığımızda da Tapit'in ABD ve tüm dünyada ki yarışlara damga vurduğunu görebiliriz.

Eşleşmesinde 4x5 seatle slew, 4x5 fappiano, 5x5 Northen Dancer(crosses) belirgin çaprazlamaları mevcuttur.

Roca De La Paz'ın pedigrisini incelidiğimizde A-1 Ailesi mensubu olduğunu görüyoruz. Anne ana hattı Storm Cat yoğunluğu taşıyan Frostery kızı Timber Trick, 2'inci anne ise Seatle Slew temsimsilcisi 2 grup(G2-G3) galibiyeti, 4 grup ikinciliği ve 3 G1 üçüncülüğü olan MARCH MAGIC'tir. DP = 4-12-11-1-0 (28), DI = 3.31, CD = 0.68

KISRAK SEÇİMİ

TAPIT'in başarılı taylarına baktığımızda hemen hemen her kısrak babası hattı ile başarı elde ettiğini görüyoruz. En büyük başarılarını ise Northen Dancer ve Mr.Prospector kızları ile yakalamıştır.

NORTHEN DANCER Hattı Aygırları
·Deputy Minister hattı

Ülkemiz dışında Forested ve Tapizar, ülkemizde Always a Classic, Dehere, Sky Classic ve Toccet kızları

·Storm Cat hattı

Ülkemiz dışında Hansen, Careless Jewel, Sweet Loretta, Tell a Kelly, Mufajaah ve Divining Rod, ülkemizde çokça bulunan Mountain Cat, Ocean Creast, Harlan’s Holiday, Hennessy, Bekmezbey, Mendip, Lion Heart, Tale Of The Cat, Perfect Storm kızları

·Sadler’s Wells hattı

Ülkemiz dışında Laragh ve White Rose, ülkemizde Powerscourt, Sun Music, Torok, Yavuzkaya, Fasht Eldebl, Montjeu, King Of Kings, Scarface kızları

·Marlin hattı

Ülkemiz dışında Tapitsfly, ülkemizde Ateşinkızı, Tiramusu, Vanilya ve Golden Rock kızları

·Dixie Union

Ülkemiz dışında Moheyman kızları

Yukarda belirtiğimiz kısrak babaları dışında Eagle Eyed, Sea Hero, Presing, Dai Jin, Kaneko, Captain Rio, Agressivo, Toruk Macto, Country Reel, Hakeem ve Taliphan denemesinde fayda olan kısrak babalarıdır.

Mr.Prospector Hattı Aygırları

Ülkemiz dışında Constitution, Dance Card, Meletitsa, Pretty City Dancer, Tapit Girl, Chachkova, Unique Bella, Zazu,Teen Pauline, Headache, Flashback, Ring Weekend , ülkemizde Royal Abjar, Okowango, West By West, El Corrredor, Sidney's Candy, Victory Gallop, Cuvee, Carson City, Banknote, Mr.Greeley, Papa Clem kızları

Bunlara ek olarak ülkemiz dışında Turn To, Testa Matta, Time And Motion, Untapable, Lani ve Race Day , ülkemizde Gazilere damga vuran Divine Light, Sri Pekan, Luxor, Distant Relative, Mali, Smart Robin, King David, Wiener Walzer ve Sri Pekan'ın aygırlık yapan oğulları Astrakhan, Miramis, Astorya, Topor, Red Bishop ve Anatoly kızları akla gelen ilk kısraklardır.

·Damascus hattı

Ülkemiz dışında Creator ve Trappe Shot, ülkemizde Unaccounted For, Dervişağa, Big Brown ve Yalpagan kızları çok iyi bir kısrak seçimi olacaktır.

·Nasrullah hattı

Ülkemiz dışında Cupid, Tapiture, Iron Fist ve Anchor Down, ülkemizde Bin Ajwaad, Yonaguska, Zanjero ve Win River Win kızları

·Icecapade hattı

Ülkemiz dışında Joyful Victory ve Satona Daytona, ülkemizde bulunan Offlee Wild ve George Thomas başarı oranı yüksek kısrak babalarıdır.

·Harbager hattı

Ülkemiz dışında Stardom Bound kızları

·In Reality hattı

Ülkemiz dışında Tapwrit ve Prospect Park, ülkemizde Karabeyhan ve Fly By Me soyundan gelen kısraklar denenmelidir.

·Ribot hattı

Ülkemiz dışında Tonalist, ülkemizde Pleasantly Perfect kızları denendiği taktirde iyi sonuçlar alınacaktır.


YARIŞ HAYATI

Yaklaşık 1 yıl gibi kısa süren yarış kariyerinde 1 ikincilik, 4 üçüncülük ve 1 dördüncülük elde etmiştir. Hipodromda geçirmiş olduğu kaza sebebiyle yarış hayatını noktalamıştır.

1 İKİNCİLİK
4 ÜÇÜNCÜLÜK
1 DÖRDÜNCÜLÜK
25.838 TL KAZANÇ

YAVRULARI

Henüz koşan yavrusu bulunmamaktadır.


GALERİ


AŞIM BEDELİ

CANLI TAY GARANTİLİ AŞIM BEDELİ

3.000 TL

TERCİHLİ KISRAKLAR İÇİN AŞIM BEDELİ

1.500 TL

İLETİŞİM

DEMİRCİKÖY Coral Harası / TORBALI / İZMİR · 0(533) 494-9937 · 0(533) 915-1213 · agm@alsalab.com